Energetická Harmonizácia Tela

V tele každého človeka sa nachádzajú energeticko-informačné centrá – čakry. Životnou situáciou , prípadne postojom k životu, negatívnymi myšlienkami sa energetické centrá blokujú ich funkcia je spomalená a všetko v živote ide ťahšie a pomalšie . V takom prípade je človek deprimovaný a nemá radosť zo života. Znečistenými čakrami nemôže energia voľne prúdiť a vy sa preto cítite unavení, nevyrovnaní a podobne.
Pri energetickej harmonizácii začíname diagnostikou. Je to automatická kresba ktorá nám ukáže v ktorej časti je problém a už uvedomenie si prečo sa tato skutočnosť stala je prvý krok k liečeniu. Počas energetickej harmonizácie klient leží a prežíva príjemný pocit ukľudnenia a uľavy. Prechádzam celý energoinformačný systém . Po terapii je velmi potrebný zvýšený príjem tekutín.
Rozlišujeme sedem čakier, z ktorých každá vysiela vibrácie v jednej zo základných farieb (zodpovedajúcim jej úlohe) a vzťahuje sa k určitým orgánom a oblastiam tela. Každá čakra tiež riadi zvláštnosti ľudského správania sa a rozvoja a je nimi takisto spätne ovplyvňovaná.

1. čakra – koreňová
Základná čakra znamená pozitívny postoj k životu, je to energia aktivity a tvorivosti, dáva silu presadiť sa a vytrvať, pôsobí pri budovaní existencie a materiálnom zabezpečení.
Čo sa deje pri zablokovanej čakre: Máte málo telesnej a duševnej sily na prekonávanie problémov. Veľa vecí vám spôsobuje mnoho starostí, strácate pôdu pod nohami, chýba vám sila presadiť sa, môžete pociťovať veľký strach, hlavne o prežitie a hmotné zabezpečenie, túžite po živote, ktorý by bol ľahší, príjemnejší a menej náročný.
Ochorenia spojené s prvou čakrou: poruchy hrubého čreva, zápcha, hnačka, chladné neprekrvené prsty na nohách a rukách, hemoroidy, kŕčové žily, vysoký krvný tlak, nadváha, reuma, zlomeniny, obličkové kamene, zápal močového mechúra
Farba: červená

2. čakra – sakrálna
Druhá čakra je centrom nefiltrovaných emócií, sexuálnej energie a tvorivých možností. Je to sídlo rodiacej sa sily. Ovplyvňuje medziľudské vzťahy, obzvlášť k druhému pohlaviu.
Čo sa deje pri zablokovanej čakre: Nadmerná psychická závislosť, neistota, úzkosť, beznádej, strach, neznášanlivosť, nízka sebaúcta, nevyjadrené emócie, prílišné preberanie pocitov druhých, sebadeštrukcia
Najčastejšie následky: gynekologické problémy, poruchy menštruácie a problémy s plodnosťou, endometrióza, mykózy, choroby semenníkov, ochorenia prostaty, časté zápaly akéhokoľvek druhu
Farba: oranžová

3. čakra – solárneho plexu
Táto čakra je sídlom nižších emócií – hnevu, strachu, viny, žiarlivosti, sebectva a nezdravých túžob. Predstavuje naše centrum sily, tadiaľ prijímame slnečnú energiu, ktorá nám dodáva vitalitu.
Čo sa deje pri zablokovanej čakre: Spôsobuje nevyrovnanú náladu, pochmúrnosť, smútok, starosti a vytrvalé premýšľanie o nich, slabé sebavedomie, pocit bezmocnosti, ľútosti a viny, nerozhodnosť, hnev, nepriateľstvo, podráždenosť, ohováranie druhých, prehnanú starostlivosť a rozdávanie sa, prílišnú zodpovednosť a prehnanú svedomitosť, potlačený a dovnútra obrátený hnev a zlosť, pocit zbytočnosti
Najčastejšie následky: choroby pankreasu, pečene, žlčníka, žalúdka a tráviaceho traktu, poruchy sleziny a lymfatického systému, cukrovka, zápal slinivky brušnej, žalodočný vred, celiakia, pálenie záhy
Farba: žltá

4. čakra – srdcová
Čakra srdca je bránou do duše, pretože je tiež sídlom najhlbších pocitov lásky
Čo sa deje pri zablokovanej čakre: bolesť, smútok, krivda, sklamanie hlavne v citových záležitostiach, premenlivé a negatívne city, bezcitnosť, slabá sebaláska, nízke či privysoké sebavedomie, prehnaná starostlivosť o druhých a závislosť, absencia súcitu. Bez lásky k sebe samému vzniká veľká závislosť od ostatných.
Najčastejšie následky: ochorenia srdca, problémy s tlakom, imunitné poruchy, alergie, astma, problémy priedušiek a pľúc, poruchy spánku, precitlivenosť, rakovina
Farba: zelená

5. čakra – krčná
Schopnosť samostatne uspokojiť svoje potreby, vyjadriť svoje pravé ja, sebarealizácia v spoločenskom a profesionálnom živote. Nachádza sa tu centrum ľudských vyjadrovacích schopností, komunikácie a inšpirácie.
Čo sa deje pri zablokovanej čakre: odpor, hnev, znechutenie, nepriebojnosť, neschopnosť povedať nie alebo vyjadriť súhlas, prehnaná či nedostatočná zodpovednosť, strach komunikovať a vyjadrovať svoj názor, nutkavé predstavy a konanie, strnulosť v zavedených vzorcoch, pocity viny, neochota počúvať.
Najčastejšie následky: choroby štítnej žľazy, hrdla (angína), čeľustí (zuby), úst, hrtana, hlasiviek, astma, zápaly krčných mandlí, ťažkosti s ušami a sluchom, bolesti krčnej chrbtice a oblasti lopatiek, afty, mentálna anorexia, roztrúsená skleróza
Farba: modrá

6. čakra – tretie oko
Je sídlom vyšších duchovných síl, intelektu a intuície. Posilňuje vnútorné videnie, porozumenie, inšpiráciu, ovládanie myslenia.
Čo sa deje pri zablokovanej čakre: Zmätok, labilita, disharmónia, chyby v sebahodnotení a v pohľade na svet.
Najčastejšie následky: bolesti hlavy a migrény, poruchy zraku – krátkozrakosť, ďalekozrakosť, zelený zákal, problémy s hypofýzou a hormonálnym systémom, rastové a vývojové problémy, poruchy centrálneho nervového systému, slabá koncentrácia, pomalé myslenie, náchylnosť na schizofréniu a ušné choroby (zápal stredného ucha).
Farba: indigovo modrá

7. čakra – korunná
Prúdi v nej životná sila, ktorá vitalizuje mozgovo-miechový kanálik a všetky čakry pozdĺž chrbtice, takže rozosiela energiu do celého tela.
Čo sa deje pri zablokovanej čakre: Zúfalstvo, beznádej, depresie spojené so stratou zmyslu života, pocit oddelenosti a osamotenosti, nedostatok sebapochopenia, nemožnosť nájsť cestu a smer.
Najčastejšie následky: depresie, nervové choroby, Parkinsonova choroba, schizofrénia, záchvaty paniky, psychózy, mánie, poruchy mozgu a mozgové nádory, poruchy učenia
Farba: fialová